2014

Higienos instituto Metodinė komisija informuoja

2014 11 06
Šių metų spalio 30 dieną įvyko Higienos instituto Metodinės komisijos posėdis, kuriame pristatyti svarstymui du projektai: „Muzikantų ergonominiai darbo aplinkos veiksniai ir jų sąsajos su kaulų ir raumenų sistemos sutrikimais“, „13–14 metų vaikų fizinio aktyvumo veiksniai pasirinktose Lietuvos savivaldybėse“ bei informacinis leidinys „Profesinės sveikatos slaugytojas. Kompetencija ir vaidmuo įmonėje“.
 
Komisija patvirtino projektą „Muzikantų ergonominiai darbo aplinkos veiksniai ir jų sąsajos su kaulų ir raumenų sistemos sutrikimais“, kurio įgyvendinimo metu tyrimo vykdytojai sieks ištirti muzikantų ergonominius darbo aplinkos veiksnius ir nustatyti jų sąsajas su kaulų ir raumenų sistemos sutrikimais. Tyrime dalyvaus valstybinėse ir savivaldybių biudžetinėse įstaigose dirbantys privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti muzikantai, kurie dirba Vilniuje ir Kaune.
 
Posėdžio metu taip pat patvirtintas „13–14 metų vaikų fizinio aktyvumo veiksniai pasirinktose Lietuvos savivaldybėse“ projektas, kurio metu bus siekiama įvertinti 13–14 m. vaikų fizinio aktyvumo veiksnius pasirinktose Lietuvos savivaldybėse.
 
Metodinės komisijos nariai taip pat patvirtino informacinį leidinį „Profesinės sveikatos slaugytojas. Kompetencija ir vaidmuo įmonėje“. Leidinys skirtas darbdaviams, darbuotojų saugos ir sveikatos tarnyboms, darbo ir sveikatos sektoriaus vadybininkams, politikams, administratoriams, slaugytojus rengiančioms mokslo įstaigoms, siekiant pateikti bendrą profesinės sveikatos slaugytojų kompetencijos ir funkcijų suvokimą, atkreipti dėmesį į šių specialistų svarbą bei naudą bei paskatinti tokio profilio slaugytojų rengimą bei darbinimą įmonėse.

Kitas Higienos instituto Metodinės komisijos posėdis planuojamas 2014 m. lapkričio 20 dieną.


Daugiau informacijos jums gali suteikti Jolanta Čepienė tel. (8 5) 261 2084 arba el. paštu [email protected].