Renginiai

2021 m. 

Lapkričio 18 d. įvyko nuotolinė nacionalinė konferencija „Antimikrobinis atsparumas ir COVID-19 infekcija Lietuvoje“, skirta Europos supratimo apie antibiotikus dienai ir Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei paminėti. Renginio organizatoriai – Higienos institutas ir Sveikatos apsaugos ministerija, rėmėja – Pasaulio sveikatos organizacija.
Konferencijos tema – antimikrobinis atsparumas ir COVID-19 infekcija. Renginyje aptarta antimikrobinio atsparumo problema COVID-19 pandemijos sąlygomis, supažindinta su antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo situacija žmonių medicinoje ir veterinarijoje bei pasidalyta gerąja praktika.

Nuo spalio 11 d. iki lapkričio 17 d. vyko moksleivių vaizdo klipų konkursas „Vartok antibiotikus atsakingai, kurį surengė Higienos institutas kartu su su apskričių antimikrobinio atsparumo valdymo grupėmis, rėmė Pasaulio sveikatos organizacija.  
Konkurso, skirto 8–10 klasių moksleiviams, tikslas – supažindinti moksleivius su Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaite (kasmet minima lapkričio 18–24 d.), taip pat prisidėti formuojant jų supratimą apie neracionalaus antibiotikų vartojimo pasekmes ir apie tai, kaip svarbu juos tinkamai vartoti.
Konkurso nugalėtojais paskelbti Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos 8 klasės mokiniai (Radviliškio r., Šiaulių apskritis),

Gegužės 20 ir 27 d. įvyko Higienos instituto organizuota mokslinė-praktinė konferencija „Hospitalinių infekcijų ir COVID-19 infekcijos aktualijos“. Tai jau 20-oji kasmet rengiama konferencija hospitalinių infekcijų tematika.
Pirmoje renginio dalyje aptartos COVID-19 infekcijos aktualijos. Antros dalies tema – hospitalinės infekcijos.

2020 m. 

Lapkričio 18 d. įvyko nuotolinė nacionalinė konferencija „Antimikrobinis atsparumas COVID-19 infekcijos kontekste”, skirta Europos supratimo apie antibiotikus dienai ir Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei paminėti. Ją organizavo Higienos institutas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, rėmė – Pasaulio sveikatos organizacija.
Konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į antimikrobinio atsparumo problemą ir jos grėsmes COVID-19 pandemijos kontekste, supažindinti su antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo situacija bei pasidalyti patirtimi ir gerąja praktika valdant antimikrobinį atsparumą.  

Spalio 8 ir 15 d. įvyko Higienos instituto organizuota mokslinė-praktinė konferencija „Hospitalinių infekcijų aktualijos COVID-19 pandemijos kontekste“. 
Konferencijos tikslas – supažindinti su COVID-19 epidemiologine situacija ir valdymu Lietuvoje ir pasaulyje, pristatyti hospitalinių infekcijų aktualijas COVID-19 pandemijos metu.
Pirmoje konferencijos dalyje aptarta COVID-19 infekcijos problematika, antroje – hospitalinių infekcijų svarba ir problemos, diskutuota apie COVID-19 infekcijos valdymo patirtį ligoninėse.

Rugsėjo 11 d. įvyko nuotolinis Higienos instituto (HI) atstovų ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos magistrantūros studijų programos pirmakursių susitikimas, kuriame studentams pristatytos HI administruojamos ir kuriamos informacinės sistemos. 
 
Rugpjūčio 14 d. Higienos institute (HI) sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis pagerbė HI darbuotojus, įteikdamas jiems sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkas už darbą ekstremalios situacijos ir karantino metu Lietuvoje, siekiant užkirsti kelią tolimesniam naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimui.

Vasario 5 d. Higienos institute (HI) įvyko susitikimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentais, priklausančiais Visuomenės sveikatos studentų draugijai. Šį susitikimą su HI atstovais inicijavo studentai, siekdami susipažinti su darbo galimybėmis HI. 
HI Sveikatos informacijos, Visuomenės sveikatos technologijų ir Profesinės sveikatos centrų vadovai pristatė studentams savo veiklą, atliekamus darbus, jų ypatumus, tikslus ir įsidarbinimo galimybes.
 

2018 m. renginiai