Gruodžio 3 d. Vilniuje įvyko Tarpžinybinės ekspertų grupės antimikrobinėms medžiagoms atsparių mikroorganizmų plitimo prevencijos klausimams spręsti (Tarpžinybinė AMR grupė) išplėstinis posėdis-seminaras „Antimikrobinio atsparumo valdymas Lietuvoje“. Seminaras organizuotas įgyvendinant Higienos instituto vykdomą Pažangos programos projektą „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“.
Tai buvo pirmasis šiais metais rugsėjo mėnesį atnaujintos Tarpžinybinės AMR grupės posėdis, kuriame dalyvavo ne tik jos nariai, bet ir kiti sveikatos priežiūros, žemės ūkio, veterinarijos ir aplinkos sektorių ekspertai.
Renginio tikslas – aptarti antimikrobinio atsparumo situaciją skirtinguose sektoriuose, nacionalinį veiksmų planą ir tolesnio bendradarbiavimo galimybes.
Seminarą pradėjo Tarpžinybinės AMR grupės pirmininkas, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento vadovas Audrius Ščeponavičius, o jį vedė Tarpžinybinės AMR grupės pirmininko pavaduotoja, Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė dr. Rolanda Valintėlienė.
Situaciją sveikatos priežiūros sektoriuje pristatė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atstovė Jekaterina Sinotova (antimikrobinio atsparumo situacija), Higienos instituto atstovė Vaiva Uždavinytė (naujausi antibiotikų suvartojimo duomenys) ir R. Valintėlienė (projektai ir naujos iniciatyvos, siekiant sumažinti antimikrobinį atsparumą).
Apie padėtį veterinarijos sektoriuje kalbėjo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Bakteriologinių tyrimų skyriaus vedėja Česlova Butrimaitė-Ambrozevičienė (bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms stebėsena ūkiniuose gyvūnuose) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas, Lietuvos Respublikos vyriausiasis veterinaras Vaidotas Kiudulas (2023–2027 m. veiksmų planas, skirtas bakterijų atsparumui antimikrobinėms medžiagoms veterinarijos sektoriuje mažinti).
Taip pat renginyje Estijos sveikatos valdybos atstovė Liidia Dotsenko nuotoliu pristatė Estijos nacionalinę strategiją, valdant antimikrobinį atsparumą ir nacionalinio veiksmų plano įgyvendinimo patirtis.
Seminaro pabaigoje dalyviai aptarė tolesnio Tarpžinybinės AMR grupės darbo prioritetus ir nacionalinės antimikrobinio atsparumo valdymo strategijos rengimo perspektyvas, akcentuodami, kad tarpsektorinis bendradarbiavimas yra būtinas kovojant su antimikrobiniu atsparumu, nes ši problema apima ne tik medicinos, bet ir veterinarijos, žemės ūkio ir aplinkos aspektus. Be to, pabrėžta, kad efektyvus bendradarbiavimas padės didinti problemos supratimą visuomenėje ir tarp politikų, leis derinti veiksmus, reguliuoti antibiotikų naudojimą, skatinti inovacijas ir tarptautinį bendradarbiavimą.
Daugiau informacijos gali suteikti Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vyriausioji specialistė Ineta Pranskūnaitė mob. +370 649 51 352 arba el. paštu [email protected].
Kodas Juridinių asmenų registre 111958286
Studentų g. 45A, LT-08107 Vilnius
Tel. +370 5 262 4583
Faks. +370 5 262 4663
El. paštas [email protected]
Mob. +370 631 91 257
El. paštas [email protected]
Tel. +370 5 262 4583
Faks. +370 5 262 4663
El. paštas [email protected]
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Pasirinkimas | Paaiškinimas |
---|---|