Higienos institutas ir Priėmimo ir integracijos agentūra dirbs trečiųjų šalių gyventojų, gyvenančių Lietuvoje, psichikos sveikatos stiprinimo klausimais

Gruodžio 12 d. Higienos instituto (Institutas) ir Priėmimo ir integracijos agentūros (Agentūra) atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria susitarta bendradarbiauti siekiant stiprinti trečiųjų šalių gyventojų, gyvenančių Lietuvoje, psichikos sveikatą, savižudybių prevenciją, socialinę įtrauktį ir užtikrinti aktualios informacijos apie psichikos sveikatą sklaidą, darbuotojų informavimą ir kompetencijų stiprinimą.
Šalys aptarė galimybes Agentūros tikslinėms grupėms įsitraukti į Instituto vykdomas intervencijas vienišumui mažinti – Socialinį receptą ir psichikos sveikatos stigmai mažinti – „Žvelk giliau“ psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą. Vieningai sutarta, kad šios Instituto veiklos galėtų padėti sėkmingiau integruotis trečiųjų šalių gyventojams, tolesnį gyvenimą kuriantiems Lietuvoje.
Taip pat sutarta įtraukti abiejų įstaigų darbuotojus į organizuojamus mokymus, konferencijas siekiant geresnio supratimo tiek apie psichikos sveikatą, tiek skirtingų grupių tarpkultūrinius skirtumus ir poreikius.
Instituto Kompetencijų centro vadovė Rimantė Kasiulaitytė pasidalijo su Agentūros atstovais patirtimi, kaip keliamos specialistų kompetencijos: mokymų programų kūrimu, įgyvendinimu ir galimybėmis Agentūros mokymus sveikatos specialistams skelbti Instituto Kompetencijų centro platformoje, siekiant supažindinti sveikatos specialistus su kitų šalių gyventojų kultūriniais ir socialiniais ypatumais.
Atnaujinimo data: 2026-02-21 09:34:50