Įvyko konferencija „Hospitalinės infekcijos intensyvios terapijos skyriuose ir infekcijų prevencija“

Gegužės 26 d. įvyko Higienos instituto (HI) organizuota mokslinė praktinė konferencija „Hospitalinės infekcijos intensyvios terapijos skyriuose ir infekcijų prevencija“. Konferencijos hospitalinių infekcijų tema organizuojamos kasmet jau daugiau nei 20 metų. Šiemet konferencija buvo skirta HI 215 metų veiklos sukakčiai paminėti. Džiugu, kad pavyko suburti nemažai dalyvių iš visos Lietuvos konferencijų salėje, o ne per nuotolį, kaip būdavo ne vienus pastaruosius metus.
Konferencijos tikslas – supažindinti su hospitalinių infekcijų intensyvios terapijos skyriuose situacija Lietuvoje ir Europoje, invazinių sukėlėjų atsparumo problema, poekspozicine profilaktika. Taip pat pristatyti naujausias iniciatyvas hospitalinių infekcijų prevencijos ir antimikrobinio atsparumo srityje, 2022 m. hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros duomenis ir ilgalaikės globos įstaigose vykdyto projekto rezultatus.
Renginyje dalyvavo daugiau nei 90 dalyvių, tarp jų Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir SAM pavaldžių įstaigų atstovai, didžioji dalis dalyvių – asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, administracijų atstovai, gydytojai, infekcijų kontrolės ir kiti specialistai, atsakingi už hospitalinių infekcijų epidemiologinę priežiūrą ir valdymą.
Konferencijos atidaryme kalbėję SAM ir HI atstovai akcentavo tokių renginių svarbą – keičiamasi naujausia informacija, aptariamos aktualios problemos ir jų galimi sprendimai.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro atstovas Diamantis Plachouras pristatė hospitalinių infekcijų intensyvios terapijos skyriuose stebėsenos duomenis Europoje ir Lietuvoje, akcentuodamas pagrindines problemas bei svarbiausius rizikos veiksnius. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos šalių, kasmet perduodanti hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros rezultatus į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenų bazę. Intensyvios terapijos skyriai – padidėjusios rizikos skyriai, kur gydomi sunkūs pacientai, o hospitalinių infekcijų paplitimas, antimikrobinių vaistinių preparatų skyrimas ir tam tikrų sukėlėjų atsparumas antimikrobiniams vaistams juose yra didžiausias, lyginant su kitais skyriais.
Doc. Mindaugas Šerpytis pasidalijo patirtimi ir supažindino su gram- bakterijų sukeltų hospitalinių infekcijų intensyvios terapijos skyriuose aktualijomis, pagrindiniais rizikos veiksniais, prevencijos priemonėmis ir personalo elgsenos įtaka infekcijų plitimui. Doc. Vaidotas Gurskis kalbėjo apie pagrindines hospitalines infekcijas vaikų intensyvios terapijos skyriuose (ventiliacinė pneumonija, kraujo infekcija, šlapimo takų infekcija), rizikos veiksnius ir profilaktiką. Linas Svetikas savo pranešime aptarė tam tikrų infekcijų poekspozicinės profilaktikos ypatumus. Dr. Jolanta Miciulevičienė supažindino su invazinių sukėlėjų atsparumu antimikrobiniams vaistams.
Pranešėjai taip pat pristatė naujausias iniciatyvas hospitalinių infekcijų ir antimikrobinio atsparumo srityje, aktualiausius hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros duomenis bei vykdyto sergamumo hospitalinėmis infekcijomis ilgalaikės globos įstaigose projekto rezultatus.
SKAITYTI PRANEŠIMAI
Hospitalinės infekcijos intensyvios terapijos skyriuose (atsiųsti)
D. Plachouras, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras
Gram- bakterijų sukeltų hospitalinių infekcijų aktualumas, gydymas ir našta intensyvios terapijos skyriuose
doc. M. Šerpytis, Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos
Hospitalinė infekcija vaikų intensyviosios terapijos skyriuje: sergamumas ir profilaktikos galimybės (atsiųsti)
doc. V. Gurskis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos
Poekspozicinė profilaktika
L. Svetikas, Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos
Invazinių sukėlėjų atsparumas antimikrobiniams vaistams Lietuvoje: senos ar naujos problemos?
dr. J. Miciulevičienė, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija
Naujausios iniciatyvos Lietuvoje ir Europoje hospitalinių infekcijų prevencijos ir antimikrobinio atsparumo srityje (atsiųsti)
dr. R. Valintėlienė, Higienos institutas
Hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros 2022 m. rezultatai (atsiųsti)
A. Jurkevičienė, Higienos institutas
Sergamumas hospitalinėmis infekcijomis ilgalaikės globos įstaigose – H4LS projekto rezultatai (atsiųsti)
A. Šalnaitė, Higienos institutas
Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jurkevičienė mob. + 370 649 51 345 arba el. paštu [email protected].





















Atnaujinimo data: 2024-08-03 18:58:46