Mokyklų geroji patirtis – skatinanti bendradarbiauti ir dalytis idėjomis praktikoje

Spalio 15 d. Higienos instituto Visuomenės sveikatos inovacijų centras penktą kartą šiais metais pakvietė sveikatą stiprinančias mokyklas (SSM) ir aktyvias mokyklas (AM) į nuotolinius susitikimus pasidalyti gerąja patirtimi. Renginys buvo atviras ir toms mokykloms, kurios nepriklauso SSM ir AM tinklams – informacija išplatinta bendradarbiaujant su savivaldybių visuomenės sveikatos biurais.
Tokių susitikimų tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp mokyklų, dalytis praktiniais sveikatinimo veiklų pavyzdžiais, skatinti mokinių sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą bei plėsti SSM ir AM tinklus.
Renginyje, kuriame dalyvavo net 741 dalyvis, gvildenta aktuali tema – „Įtraukiojo ugdymo geroji patirtis – sėkmės raktas“. Gerąja patirtimi dalijosi 16 mokyklų atstovų: vadovai, mokytojai, psichologai ir visuomenės sveikatos specialistai. Taip pat pristatyta Tėvystės įgūdžių stiprinimo programa „Neįtikėtini metai“. Žinutę apie sėkmingai vykdomą projektą Lietuvoje paskleidė Higienos instituto Visuomenės sveikatos inovacijų centro Sveikatos stiprinimo skyriaus (HI VSIC SSS) vyriausioji specialistė Jogailė Jurkutė ir psichologė, programos vadovė Joniškyje ir Kupiškyje Inga Lukšaitė-Samaitienė.
Pranešėjai (mokyklų, kurių atstovai skaitė pranešimus, sąrašas) aptarė iššūkius, su kuriais susiduriama įgyvendinant įtraukųjį ugdymą, dalijosi sprendimų pavyzdžiais. Jie akcentavo pagarbą kiekvienam vaikui, poreikių atpažinimą ir jų tenkinimą, vaikų įtraukimą į veiklų planavimą, taisyklių kūrimą ir laikymąsi, skatinimo sistemų ir įsivertinimo metodų taikymą. Siūlyta įtraukti vyresnius mokinius į pamokų vedimą, skatinti draugiškumą, stiprinti komandą ir bendradarbiauti su tėvais. Kai kurios mokyklos dalyvauja tarptautiniuose projektuose, semiasi patirties iš užsienio partnerių, siūlo išdrįsti tą daryti ir kitoms mokykloms.
HI VSIC SSS specialistai pažymėjo, kad pirmą kartą organizuoti nuotoliniai mokyklų gerųjų patirčių pristatymo susitikimai pasiteisino – įvyko 5 renginiai, kuriuose dalyvavo per 1300 dalyvių ir pristatyti 68 pranešimai.
Apibendrinant galima pasakyti, kad šie susitikimai parodė, jog įtraukiojo ugdymo ir kitos nagrinėtos temos yra itin aktualios ir svarbios Lietuvos mokykloms. Dalijimasis gerąja patirtimi ne tik stiprina bendruomenių ryšius, bet ir padeda kurti palankesnę aplinką kiekvienam mokiniui. Dalyviai dėkojo organizatoriams už galimybę pasisemti naujų idėjų, praplėsti akiratį ir įtvirtinti sveikatos stiprinimo principus kasdienėje mokyklos veikloje. Tokie renginiai tampa svarbia platforma mokyklų tobulėjimui sveikatos stiprinimo srityje ir tarpusavio bendradarbiavimui.
Organizatorių padėka
Higienos instituto Visuomenės sveikatos inovacijų centro Sveikatos stiprinimo skyrius nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams, pranešėjams ir partneriams už aktyvų įsitraukimą, dalijimąsi patirtimi ir bendrą siekį kurti sveikesnę, įtraukesnę mokyklos aplinką. Jūsų indėlis – tai ne tik sėkmingo renginio pagrindas, bet ir įkvėpimas tolesniems darbams sveikatos stiprinimo srityje.
Atnaujinimo data: 2026-02-21 15:31:13