Per pusę tūkstančio gydytojų patobulino savo žinias apie racionalų antimikrobinių vaistų skyrimą ir vartojimą

Baigėsi dvidešimt kvalifikacijos tobulinimo mokymų, kurie rudenį vykdyti Higienos instituto administruojamo projekto „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“ metu. Juose apmokyta 560 įvairų specialybių gydytojų. Aktyvus medikų registravimasis ir dalyvavimas mokymuose atskleidė didelį tokių mokymų poreikį.
Viena pusė mokymų vyko kontaktiniu, kita – nuotoliniu būdu. Kontaktiniai mokymai įvyko didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Per kiekvienus mokymus jų dalyviai pildė anketas – vertino mokymų kokybę ir teikė pasiūlymus, ką reikėtų patobulinti, kuo papildyti mokymus. Jų kokybė įvertinta daugiau nei 9 balais iš 10 galimų.
Mokymai organizuoti pagal programą „Racionalus antimikrobinių vaistinių preparatų skyrimas ir vartojimas“, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2024 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. V-697. Šiuos 6 akad. val. trukmės mokymus kas penkerius metus privaloma išklausyti gydytojams, skiriantiems antimikrobinius vaistinius preparatus.
Atnaujinimo data: 2025-10-23 16:41:36