Seminare pristatytos psichosocialinės rizikos valdymo priemonės, skatinamos taikyti asmens sveikatos priežiūros įstaigų aplinkoje

Sausio 30 d. Higienos institute (HI) įvyko seminaras „Psichosocialinės rizikos valdymo priemonės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (ASPĮ)“, kurį organizavo HI Profesinės sveikatos centras (PSC). Šio renginio tikslas – supažindinti ASPĮ dirbančius profesinės sveikatos specialistus su HI PSC 2024 m. parengtomis psichosocialinės rizikos valdymo priemonėmis ir paskatinti jas taikyti ASPĮ aplinkoje.
Seminare skaityti šie pranešimai: „Suomių profesinės gerovės priemonės, skirtos ASPĮ bendruomenės profesinei gerovei vertinti ir tobulinti“, „Darbo sąlygos – subjektyvus ir objektyvus įvertinimas“ ir „ASPĮ darbuotojų profesinio nuovargio mažinimo gairės“.
Taip pat renginyje pristatytas Rytų Suomijos universiteto mokslininkų ir praktikų, profesinės sveikatos slaugytojų sukurtas ir ištobulintas profesinės gerovės modelis (T. Saaranen ir kt.) bei darbuotojų profesinės gerovės vertinimo klausimynas, kurį PSC specialistai pritaikė naudoti Lietuvos ASPĮ. Suomių modelyje profesinė gerovė suprantama kaip saugus, sveikas ir produktyvus darbas kompetentingų darbuotojų ir jų komandų gerai valdomoje organizacijoje, kai darbuotojai savo darbą suvokia kaip prasmingą, teikiantį pasitenkinimą ir padedantį jiems tvarkyti savo gyvenimus. Profesinė gerovė yra siejama su kiekvienu darbo aplinkos veiksniu ir jų visuma, pradedant nuo fizinių veiksnių iki psichologinės savijautos darbo vietoje. Iki šių metų pabaigos PSC planuoja parengti metodines rekomendacijas, skirtas šiai metodikai aprašyti.
Seminare dalyvavo 454 specialistai, dirbantys ASPĮ. Seminaras vyko nuotoliniu būdu. Dalyviai gaus 3 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.
Kviečiame susipažinti su HI PSC parengtomis metodinėmis rekomendacijomis „Asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų profesinio nuovargio mažinimo gairės“. Leidinys parengtas siekiant atpažinti ASPĮ darbuotojų psichikos sveikatos problemas, susijusias su profesiniu nuovargiu, didelę riziką patirti perdegimą ir galimybes valdyti su šiomis problemomis susijusius psichosocialinės rizikos veiksnius.





















Atnaujinimo data: 2025-02-11 13:03:21