Startavo pažangos projekto „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“ modelių išbandymas ligoninėse

Lapkričio 14 d. Higienos institute įvyko pirmasis projekto „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“ susitikimas, kuriuo pažymėta hospitalinių infekcijų prevencijos ir antimikrobinių vaistų vartojimo valdymo modelių diegimo pradžia. Susitikime dalyvavo Higienos instituto projekto vykdymo komanda, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento atstovai ir bandomajame modelių diegime dalyvaujančių ligoninių atstovai, prisijungę gyvai ir nuotoliniu būdu.
Kiekviena ligoninė pristatė veiklas, numatytas remiantis šio projekto metu sukurtais ir tarptautinėmis rekomendacijomis bei kitų šalių gerąja praktika paremtais Antimikrobinių vaistų vartojimo valdymo bei Infekcijų prevencijos ir valdymo modelių aprašymais. Veiklos apima ne tik vidinių teisinių dokumentų kūrimą ir komitetų formavimą, bet ir inovatyvius sprendimus, tokius kaip išmaniosios programėlės, skaitmenizuoti stebėsenos sprendimai, interaktyvūs mokymai bei metodinė medžiaga, naudojant šiuolaikiškus sprendimus. Nors modelių išbandymo sutartys pasirašytos tik spalio pabaigoje–lapkričio pirmosiomis dienomis, tačiau renginio metu visos ligoninės pristatė jau pradėtas įgyvendinti veiklas, skirtas žengti žingsnį pirmyn, siekiant Lietuvos ligoninėse efektyviai valdyti hospitalines infekcijas ir antimikrobinių vaistų vartojimą. Modelių bandomasis diegimas baigsis 2026 m. balandžio mėn.
Išbandant modelius dalyvauja po 10 skirtingo lygio ligoninių:
Antimikrobinių vaistų vartojimo valdymo modelio išbandymo dalyviai:
- Universitetinės ligoninės: Klaipėdos universiteto ligoninė, Vilniaus universitetinės ligoninės (VUL) Santaros klinikos.
- Respublikinės ligoninės: Respublikinė Šiaulių ligoninė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė.
- Rajoninės ligoninės: Kėdainių ligoninė, Druskininkų ligoninė, Kaišiadorių rajono savivaldybės sveikatos centras, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė.
- Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė Joniškio ligoninė.
Hospitalinių infekcijų prevencijos ir valdymo modelio išbandymo dalyviai:
- Universitetinės ligoninės: Klaipėdos universiteto ligoninė, VUL Santaros klinikos.
- Respublikinės ligoninės: Respublikinė Šiaulių ligoninė, LSMU Kauno ligoninė, Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė.
- Rajoninės ligoninės: Kėdainių ligoninė, Druskininkų ligoninė, Kaišiadorių rajono savivaldybės sveikatos centras.
- Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės: Vilkpėdės ligoninė, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centras.
Dėkojame visiems projekto dalyviams už kruopštų pasirengimą ir kūrybiškumą planuojant veiklas. Diegiant modelius parengta medžiaga, sukurtais inovatyviais produktais galės naudotis ir kitos šalies sveikatos priežiūros įstaigos.
Atnaujinimo data: 2025-10-23 16:45:03