Žiemai prasidėjus – Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija

Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto Suicidologijos tyrimų centras, bendradarbiaudamas su Higienos institutu ir Savižudybių prevencijos mokytojų asociacija (renginio organizatoriai), kviečia į 10-ąją Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferenciją, kuri vyks 2025 m. gruodžio 5 d. 9.00–17.30 val. Konferenciją pradės Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė, Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė ir VU Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto Suicidologijos tyrimų centro vadovas Paulius Skruibis.
Registracija https://forms.gle/EoZHn6W48VuTyuAj7
Programa https://tinyurl.com/5n6z5kb6
Šių metų programoje Lietuvos, Nyderlandų, Jungtinė Karalystės ir JAV lektoriai bei temos, aktualios kasdienei praktikai:
- Vaikas krizėje – kodėl ir kaip (Aušra Kurienė);
- Priešsuicidinės kančios fenomenas: bandžiusiųjų nusižudyti patirtys (Miglė Marcinkevičiūtė);
- Sveikatos priežiūros specialistų naratyvų apie smurtą darbo vietoje transformavimas (Paul Doedens);
- Darbas su savižudybe ir psichoze: nuo mechanizmų iki psichologinės intervencijos (Patricia Gooding);
- Neheteroseksualių jaunų žmonių suicidiškumas: prevencija ir intervencijos galimybės (Jokūbas Gužas);
- Ūmūs suaugusiųjų savižudybės mėginimų rizikos veiksniai (Kenneth R. Conner);
- Anoniminių alkoholikų narių pasidalinimai apie patirtis, susijusias su savižudybėmis;
- Asmeninė savižudybės krizės istorija (iniciatyva „Žvelk giliau“).
Dalyvavimas nemokamas. Pageidaujantiesiems bus galimybė už 10 eurų administravimo mokestį gauti pažymėjimą, registruotą Sveikatos priežiūros specialistų kompetencijų platformoje arba išduotą organizatorių.
Atnaujinimo data: 2026-02-21 15:29:24