• Titulinis
  • Supratimo apie antibiotikus didinimas

Supratimo apie antibiotikus didinimas

Netinkamas antimikrobinių vaistų vartojimas, atsparių mikroorganizmų atsiradimas ir plitimas eilę metų įvardijami kaip grėsmė visuomenės sveikatai. Siekiant atkreipti visuomenės, sveikatos priežiūros specialistų, politikų dėmesį ir didinti supratimą apie teisingą antibiotikų vartojimą, 2008 m. lapkričio 18 d. pirmą kartą paminėta Europos supratimo apie antibiotikus diena. Tai Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro iniciatyva, remiama Europos komisijos ir minima kasmet lapkričio 18 d. 

Pasaulio sveikatos organizacija, palaikydama Europos Sąjungos iniciatyvą – Europos supratimo apie antibiotikus dienos paminėjimą, 2015 m. inicijavo Pasaulinės supratimo apie antibiotikus savaitės minėjimą lapkričio mėnesį, kurios tikslas – skatinti racionalų antibiotikų vartojimą bei informuoti visuomenę apie didėjančio atsparumo antibiotikams grėsmes visame pasaulyje.

Lietuvoje Europos supratimo apie antibiotikus diena minima nuo 2008 m. Vykdomų veiklų tikslas – skleisti žinią, kad nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar išsaugosime antibiotikų efektyvumą ir pažabosime atsparias bakterijas. Šią iniciatyvą palaiko ir dalyvauja Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Higienos institutas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, Nacionalinis sveikatos priežiūros centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Antimikrobinio atsparumo apskrityse valdymo grupės, asmens sveikatos priežiūros įstaigos, savivaldybių visuomenės sveikatos biurai. Higienos institutas, skirdamas savo atstovą, atsakingą už bendradarbiavimą su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru, koordinuoja Europos supratimo apie antibiotikus dienos veiklų įgyvendinimą Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie Europos supratimo apie antibiotikus dieną ECDC interneto svetainėje
Daugiau informacijos apie Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitę PSO interneto svetainėje

Informacija apie ankstesniais metais vykdytas veiklas

Plačiau apie atsparumą antibiotikams 

                                               
Medžiaga visuomenei Medžiaga sveikatos priežiūros  specialistams Medžiaga mokytojams ir mokiniams

Atnaujinimo data: 2023-11-24, 14:20:13