Žindymo skatinimo komitetas

Žindymo skatinimo komiteto tikslas – įgyvendinant Pasaulio sveikatos organizacijos ir Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Naujagimiams palankios ligoninės ir Motinai bei kūdikiui palankios bendruomenės iniciatyvų rekomendacijas, pasiekti, kad kuo daugiau kūdikių Lietuvos Respublikoje būtų išimtinai žindomi iki šešių mėnesių amžiaus ir toliau būtų žindomi iki dvejų metų amžiaus ar ilgiau, užtikrinant papildomą kokybišką maitinimą.

Komiteto uždavinys – remti, skatinti ir saugoti kūdikių žindymą Lietuvos Respublikoje, įgyvendinant Pasaulio sveikatos organizacijos ir Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Naujagimiams palankios ligoninės ir Motinai bei kūdikiui palankios bendruomenės iniciatyvų rekomendacijas.

Žindymo komitetas ir nuostatai patvirtinti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. V-249 ,,Dėl žindymo skatinimo komiteto sudarymo ir jo nuostatų patvirtinimo‘‘. Komitetą techniškai aptarnauja Higienos institutas. Komiteto sekretorių skiria Higienos instituto direktorius.


Atnaujinimo data: 2023-11-22, 17:23:39